niedziela, 27 lipca 2008

Idea Dni Otwartych „POKOCHAJ ZWIERZĘTA”

Schronisko jest miejscem szczególnym, bardzo potrzebnym zarówno porzuconym czworonogom, jak i mieszkańcom szukającym przyjaciela, którym można się opiekować. Trafiają do nas zwierzęta pokrzywdzone przez los i człowieka. Są tu przejściowo, czekają na nowy dom. Stąd pomysł Dni Otwartych „Pokochaj Zwierzęta” mających zachęcić do mądrych adopcji.

Dni Otwarte „Pokochaj Zwierzęta” będą odbywały się w każdą ostatnią niedziele miesiąca.


Za każdym razem zadbamy o to by program Dni Otwartych był coraz bogatszy. Chcemy oferować odwiedzającym wiedzę na temat czworonogów, przekazywać zasady mądrej adopcji oraz wspierać ich weterynaryjną radą i ludzką pomocą.


Planujemy spotkania z uczniami szkół, interesujące wykłady i wystawy. Każdy, kto będzie chciał z nami współpracować i będzie chciał się podzielić swoim doświadczeniem i wiedzą ekspercką będzie mile widzianym gościem Dni Otwartych. Zależy nam na tym, żeby to było miejsce spotkań ludzi o otwartych sercach i otwartych umysłach. Wiemy, że takich nie brakuje, trzeba tylko do nich dotrzeć, dać im okazję i przestrzeń działania.


Idea Dni Otwartych mieści w sobie również stworzenie środowiska osób, które są życzliwie nastawione do bezdomnych zwierząt i wspierania takich przedsięwzięć. Zależy nam na tym, aby osoby, które być może nie miałyby innej okazji by się poznać, razem spędzały tu czas, miały możliwość wymiany poglądów, mogły przekazywać nam swoje pomysły. Naszym marzeniem jest by Dni Otwarte były dniami oczekiwanymi zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.


Szczególnie zależy nam na dobrych kontaktach z dziennikarzami i przedstawicielami mediów. Ich rola w kształtowaniu pozytywnych postaw na temat traktowania i opieki nad zwierzętami jest nieoceniona. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie owocna dla obu stron.

Program
12:15 - Otwarcie i powitanie gości Pierwszych Dni Otwartych „Pokochaj Zwierzęta” Lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - Bożena Kiedrowska, dyrektor Schroniska
12:30 - Otwarcie Galerii Fotografii autorstwa pana Henryka Guza
12:45 - Prezentacja produktów firmy Eurowet, prowadzi dr Krzysztof Krukowski
13:00 - Wykład pt. „Wpływ zmiany środowiska na psychikę psa”, Dariusz Ornal pracownik schroniska oraz właściciel Ośrodka Szkolenia Psów i Dogoterapii APORT
13:30 - Pokaz posłuszeństwa Dariusz Ornal i pies Majka
od 14:00 - Adopcje zwierząt
14:30-15:30 - Konkurs rysunkowy z nagrodami
14:00-18:00 - Pokaz strzyżenia psów prowadzony przez Agnieszkę Grądek, właścicielkę salonu Pielęgnacji Zwierząt SIRIUS
Wszystkim należą się wielkie podziękowania. Dzień Otwarty udało się zorganizować w ekspresowym tempie. Pojawiło się mnóstwo życzliwych osób, dobre pomysły i pozytywna energia, która będzie procentowała w przyszłości. Udało się zorganizować ławki i stoły, nagłośnienie, wystawę fotografii, sklep, pokaz strzyżenia, konkurs dla dzieci i nawet... grochówkę :)

Mili goście, media i wspaniali, oddani sprawie Pracownicy. Nie ma wątpliwości, że trzeba iść w tym kierunku. Fajnych ludzi w Lublinie nie brakuje!
7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jak na pierwszy raz Bylo super!

Anonimowy pisze...

I ja tak myślę :)

stanisław pisze...

wygląda to wszystko bardzo fajnie, żałuje że nie wiedziałem o tym dniu otwartym bo chętnie bym w tamtą stronę zrobił sobie rowerową wycieczkę...

Anonimowy pisze...

Jestem pod dużym wrażeniem. Chciałabym, aby każde schronisko, w tym nasze, miało takie warunki. Strona bardzo konkretna, rzeczowa, profesjonalnie prowadzona.
Życzę Wam wielu udanych adopcji, psiakom kochających Rodzin. Jagoda z Olsztyna

Anonimowy pisze...

Witam
stronka schroniska jest super i jaj widac na zdieciach to schronisko jest bardzo ładne i zadbane moim marzeniem jest zeby wszystkie schroniska tak wygladały:)
Nazywam sie Teresa Kruszewska mieszkam w Górowie Iławeckim i bardzo bym chciała za adoptowac sunie Boksie .Przez ostatnich kilka dni cały czas mysle o niej i nie moge spac chciałabym zeby juz była u nas i miała kochający dom jestesmy w stanie zapewnic jej wszystko bardzo kochamy Boksie.
Pozdrawiam
Teresa Kruszewska

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie pisze...

Pani Tereso, Boksia na Panią już czeka. Prosimy o kontakt telefoniczny: 081 466 26 42

Agnieszka Włodarczyk-Mazurek (pracownik Schroniska)

Anonimowy pisze...

Witam
Dzczas do Panstwa w sprawie boksi ale nie moge sie do dzwonic:((
wiec podaje swoj nr tel 516630516 gdybym sie nie dodzwoniła
serdecznie pozdrawiamy i dziekuje za wiadomosc teraz moja nadzieja jest w Panstwa rekach:)))
Teresa Kruszewska
Górowo Iławeckie